حتما برایتان پیش امده که در خانه می خواهید خودتان یک کار فنی انجام دهید ولی به دلیل نداشتن ابزار مورد نظر ازانجام آن پشیمان شده اید و مجبور به پرداخت هزینه برای انجام آن توسط فرد دیگر شده اید در این مقاله به معرفی 5 ابزار ضروری که برای هر خانه ای لازم است تا بتوانید کارهای ساده فنی را خودتان انجام دهید:

 

دریل  (Electric Drill) :

  دریل برقی هیوندای

بی شک دریل برقی یکی از پرکاربردترین و مفیدترین ابزار برقی در میان بقیه ابزارهاست ، که تبدیل به یکی از لوازم ضروری هر خانه شده است. امروزه شما می توانید با دریل کارهای متفاوتی غیر از سوراخ کاری انجام دهید ، دریل ها برای بستن پیچ (دریل پیچگوشتی ) سنباده زنی و ... مورد استفاده قرار میگیرند

دریل ها انواع مختلفی دارند ( دریل ساده ، دریل چکشی ، دریل گیربکسی و ...) که شما باید متناسب با مصرف خود یکی را انتخاب کنید یک دریل ضربه ای مناسب جعبه ابزار خانگی شما است


در هنگام خرید باید به شارژی بودن  ، نوع باتری دریل شارژی (نیکل کادیوم و لیتیوم آیون) ، زمان شارژ ، ولتاژ ، تک سرعته و چند سرعته و مواردی از این قبیل توجه داشته باشید . در هنگام خرید نیز فراموش نکنید که باید برندی را خریداری کنید که دارای گارانتی  باشد و همچنین افراد زیادی از آن استفاده کرده باشند.  

 

اره گرد بر :

 

اره گرد بر رونیکس

اره گرد بر ، همانطور که از نامش پیداست برای برش گرد چوب به کار می رود . و در هر خانه ای ممکن است نیاز به برش چوب داشته باشد . در ضمن می توانید اشکال زیبائی هم از چوب ها بدست بیاورید . در هنگام خرید اره های گرد بر هم باید دقت لازم را در مواردی چون سرعت تخلیه باتری ، مقدار ولتاژ ، انداره تیغه ، عمق سوراخ کاری و ... توجه لازم را داشته باشید. با استفاده از این ابزار می توانید هر چیزی در منزل خود را به شکل گرد پیاده سازی کنید !!!

اره عمود بر :

عمود بر متابو

یکی از وسایل پر کاربرد در صنایع چوب ، اره عمود بُر می باشد. اره عمود بُر قابلیت بریدن سطوح چوبی، پلاستیکی و صفحات فلزی را دارد. به وسیله اره عمود بُر می توان الگوهای نسبتاً پیچیده برش را روی سطوح مورد نظر پیاده سازی  نموده و برش زد.

اره عمود بر دارای دو نوع تیغه است :

 

  • نوع اول دارای دندانه های درشت و مخصوص برش زدن سطوح چوبی است.
  • نوع دوم دارای دندانه های ریز و برای برش زدن سطوح سخت تر مانند پلکسی گلاس و صفحات فلزی به کار می رود.

ببرای استفاده از عمودبر ابتدا باید نقشه و الگوی برش مورد نظر را  بر روی سطح چوب رسم کرد. برای رسم الگوی برش می توان روی سطح مورد نظر را با چسب کاغذی پوشانده و نقشه را روی آن رسم نمود.
پس از رسم نقشه باید سطح مورد نظر زا به نحوی که زیر محدوده رسم خالی باشد روی میز محکم کرد.


پس از انتخاب تیغه مناسب، سرعت اره را با توجه به جنس تنظیم نمایید. هر چه جنس مورد نظر سخت تر باشد، باید سرعت اره کمتر انتخاب شود. برای بریدن قطعه ای در وسط صفحه لازم است در صفحه سوراخی ایجاد نمایید و برش را از سوراخ ایجاد شده شروع نمایید.

 

 دستگاه بلوور (بلور یا دمنده و مکنده ) :

 بلوور دی والت

دستگاه بلوور یکی دیگر از پرکاربرد ترین ابزارها برای منازل است ، یکی از رایج ترین کاربرد هایی که از این وسیله بر می آید ، تمیز نمودن کیس ها کامپیوتری است .
اين ابزار ، جز یکی از بهترین ابزار های کاربردی شناخته شده است و می توانید با استفاده از بلوور ها  از پاکيزه نمودن لوازم و اثاثه منزل تا باد دادن وسايل بادي و ... استفاده نمائید

 

شما با این چند وسیله برقی می توانید قسمت بزرگی از کارهای فنی منزل خود را بدون نیاز به کسی انجام دهید .