آچار بکس چیست؟

آچار بکس آچاری است که به کمک یک چکش و حرکت چرخشی همزمان نهایت قدرت را برای باز کردن یا بستن پیچ و مهره در اختیار شما قرار می دهد.منبع انرژی آچار بکس می تواند باطری٬باد و یا برق باشد.آچار بکس از سه راه برای تامین انرژی خود استفاده می کند.

آچار بکس بادی

بسیاری از مکانیک های حرفه ای از آچار بکس بادی در تعمیرگاه های خود به هنگام تعمیر خودروها استفاده می کنند.کمپرسور باد به وسیله ی یک شلنگ به این ابزار وصل می شود و به عنوان منبع انرژی عمل می کند.کمپرسور به بکس بادی در تولید مقدار زیادی انرژی کمک می کند که این یک فاکتور خیل خوب در انجام کارهای سنگین می باشد.بکس بادی نسبتا سبک وزن است و تنها نقطه ضعفش این است که شما به یک کمپرسور باد برای کار کردن نیاز دارد.

 

آچار بکس برقی

آچار بکس برقی نیز مقدار بسیار زیادی انرژی تولید می کند اما به قدرتمندی مدل بادی نمی باشد.بکس برقی مناسب انجام کارهای کوچک مانند کارهای کارگاهی می باشد و شما برای انجام کار با بکس برقینیاز دارید.همچنین آچار بکس برقی سبک وزن می باشد و شما می توانید به راحتی کار خود را انجام دهید.

آچار بکس شارژی

برخی از آچار بکس ها از باطری استفاده می کنند.مدل شارژی دارای سیم یا شلنگ نمی باشد و شما به راحتی می توانید آن را جا به جا کنید و تنها نیاز است که از پر بودن باطری خود مطمین شوید تا به هنگام کار باطری آچار بکس شما تمام نشود.برخی از کاربران باطری اضافه تهیه می کنند تا به هنگام تمام شدن باطری آن را تعویض کنند و این کار از می تواند نقطه ضعف بکس شارژی را بپوشاند.

 

آچار بکس خوب چه ویژگی هایی دارد؟

• نیروی گشتاوری–نیروی گشتاوری چیزی است که برای باز کردن یا بستن پیچ نیاز است و نیروی گشتاوری مختلف برای انجام کارهای متفاوت استفاده می شود.به دنبال آچار بکس با نیروی 1500in-lbs بگردید.
• وزن–وزن آچار بکس می تواند باعث خستگی دست شما و یا ایجاد عوامل دیگر شود.در انجام کارهای کوتاه وزن عامل مهمی نیست اما در انجام کارهای طولانی مدت می تواند باعث خستگی شما شود.
• اندازه–آچار بکس کوچک بهتر است اما متاسفانه در اندازه های کوچک نیروی گشتاوری نیز کمتر می شود.
• سایز درایو–سایز رایج 1/2 درایو می باشد که تقریبا در همه جا کاربرد دارد.بعد از 1/2 درایو سایز 3/8 درایورایج می باشد که نیروی گشتاوری کمتری نسبت به 1/2 درایو تولید می کند.
• ارگونومیک–به طور دلخواه شما می خواهید آچار بکسی را انتخاب کنید که به آسانی قابل نگه داشتن باشد و بتوانید به مدت طولانی با آن کار کنید.آچار بکس خوش دست به این معنی می باشد که شما بتوانید مدت زمان طولانی با آن کار کنید و خستگی و درد کمی احساس کنید.
• گارانتی–به دنبال آچار بکس با یک گارانتی خوب بگردید.اکثر کارخانه های تولید کننده حداقل یکسال گارانتی در اختیار شما قرار می دهند اگرچه برخی از آنها ۲ تا ۵ سال محصول خود را گارانتی می کنند.
• سرعت بستن پیچ در هر دقیقه–سرعت بالای بستن به این معناست که آچار بکس می تواند پیچ را سریعتر ببندد و همچنین آن را محکم تر بچسبد تا پیچ یا مهره کمتر خارج شود.

درپایان

در مقایسه با دیگر ابزارهای شما٬آچار بکس با توجه به کاری که انجام می دهد کمی خاص تر می باشد اما به این معنا نیست که ابزارهای دیگر اهمیت کمتری دارند.اطلاعاتی که در اینجا برای شما گردآوری کردیم به شما کمک خواهد کرد تا از میان آچارهای مختلف آن چیزی که مورد نیاز شماست را تهیه کنید.تنها کافی است بدانید آچار بکس را برای چه کاری نیاز دارید تا بتوانید مناسبترین آن را انتخاب کنید.