اره عمود بر به دلیل سهولت در کار و انعطاف پذیری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ویکی از لوازم ضروری هر کارگاه نجاری است 
در ادامه به معرفی بیشتر این دستگاه می پردازیم
دستگاه‌های اره عمودبر برقی در توان‌های مختلف و دورهای متفاوت در بازار ایران موجود هست
وزن اره عمودبر برقی بین ۲.۵ تا ۳ کیلوگرم هست. عمق برش با تیغه‌های استاندارد این دستگاه‌ها حدود ۸ سانتی متر است و بسته به نوع تیغه متفاوت است.
برای استفاده و روشن نمودن دستگاه می‌توانید از کلید دیمر دار (کنترل سرعت) استفاده کنید و بر حسب نیازتان سرعت دلخواهتان را تنظیم کنید.
بعد از استفاده طولانی مدت از دستگاه بهتر است تیغه را از دستگاه جدا کنید و دستگاه را با دور بالا (حداکثر سرعت) به مدت ۱ دقیقه روشن نگه دارید تا موتور به‌خوبی خنک شود. حتماً در دوره‌های مختلف قطعات خارجی دستگاه را روغن‌کاری نمایید تا بهترین استفاده را از دستگاه داشته باشید و دستگاه شما مستهلک نشود. همچنین می‌توانید با فشار باد گرد و غبار و براده‌ها را از قسمت موتور و گیربکس خارج کنید. اگر در شرایطی هستید که قادر به نگه داشتن و فشار کلید دستگاه نیست سرعت مورد نظر را تنظیم نمایید و از ضامن کلید برای روشن نگه داشتن دستگاه استفاده کنید.

 

اما قبل از خرید نکات مهمی هست که باید به آنها توجه کرد
*نوع کار خود را مشخص کنید و بر اساس نیازتان بهترین خرید را انجام دهید لزوماً قیمت بالا، بهترین گزینه برای خرید نیست.
*دستگاهی تهیه کنید که حتما گارانتی داشته باشد و مراکز خدمات پس از فروش فعال و گسترده ای داشته باشد
*اگر کارهای نسبتاً سنگین و در بازه‌ها زمانی بالا انجام می‌دهید، حتماً دستگاه‌هایی با دور و توان بالاتر خریداری کنید. دستگاه‌هایی که توان آن‌ها از ۷۵۰ به بالا هستند، معمولاً مناسب کارهای سنگین و حرفه‌ای هستند
* در هنگام خرید دقت کنید که دستگاه دارای کلید دیمر باشد. تقریباً اگر این کلید بر روی دستگاه وجود نداشته باشد، در کار با اره چکشی با مشکل مواجه خواهید شد.
*تیغه‌هایی اصلی و معتبر خریداری کنید تا عمر مفید و مناسب داشته باشند.


*از فروشندگان معتبر و نمایندگی های مجاز خریداری کنید.