یکی از آیتم های مهم برای خرید ابزارهای شارژی توجه به نوع باتری آن است معروف ترین باتری های موجود در بازار نیکل کادیم و لیتیوم آیون است ، برای اینکه بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید در این مقاله به تفاوت بین این دو باتری می پردازیم

باتری لیتیوم
این نوع باتری‌ها به نگهداری کمتری نسبت به باتری نیکاد نیازمند است و همچنین در برابر اثر حافظه مقاومت می‌کند و طیف وسیعی از دما را تحمل می‌کند و تنها ایرادی که می‌توان از این باتری‌ها گرفت ظریف بودنشان است .

 

باتری نیکل کادمیوم
این نوع باتری‌ها ، نقطه‌ای را که در چرخه شارژ ، شارژ مجدد می‌شود را به یاد می‌آورد و در زمان استفاده‌ی بعدی در همان نقطه ، ولتاژ افت می‌کند و مانند این است که تخلیه شارژ صورت گرفته است .
برای اینکه این اتفاق در هنگام کار به وجود نیاید باید شارژ مصرفی این باطری‌ها را تا آخر تخلیه کنید.
تقریباً هر دو باطری به یک تعداد چرخه کار می‌کنند.
هرچند که امکان دارد باتری لیتیوم یون ولتاژ بیشتری را تأمین کند اما هزینه‌ای این امر بسیار بیشتر از باتری نیکل کادمیوم می‌باشد .

 

باتری مناسب کدام است
باتری‌های لیتیوم یون ۲ الی ۳ برابر گران‌تر از باتری‌های نیکاد هستند و تقریباً تخلیه‌ی شارژ ندارد و همین امر باعث می‌شود که برای ماه‌ها شارژ داشته باشد.
توان باتری هر دو باتری به یک اندازه می‌باشد.
به این معنا که باتری ۱۸ ولت لیتیوم یون در مقایسه با باتری ۱۸ ولت نیکاد ، به همان اندازه میزان پتانسیل برای تولید توان دارد.
اما این موارد با اینکه چه مدت این توان ارائه می‌شود بسیار متفاوت بوده است.
بهترین مقیاس برای اندازه‌ی زمان عملکرد ، به تعداد تخته‌های بریده‌شده و همچنین به تعداد حفره‌های دریل شده با یک شارژ باتری بستگی دارد که باتری لیتیوم یون در این مورد بهتر از باتری نیکل کادمیوم بوده است.