منگنه کوب

منگنه کوب دستگاهی است با کاربردی مشابه ماشین منگنه معمولی، با این تفاوت که برای اتصال اجسام سخت‌تر به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. موارد استفاده از این وسیله عبارتند از مبل سازی، نجاری، رویه کوبی و … . منگنه کوب‌ها انواع مختلفی از جمله منگنه کوب برقی، منگنه کوب بادی و منگنه کوب دستی دارند که در ادامه هر یک از آن‌ها را به شما معرفی کرده و برایتان شرح می‌دهیم.

منگنه کوب دستی

منگنه کوب دستی به علت قدرت فنر پایین‌تر و در پی آن نیاز بیشتری که به قدرت بدنی کاربر دارد، در کارهای نسبتاً سبک مورد استفاده قرار می‌گیرد. خود این وسیله بسته به نوع کاربرد، انواع متفاوتی دارد: منگنه‌ کوب دستی معمولی، منگنه کوب دستی چکشی، منگنه کوب دستی کارتن، منگنه کوب دستی کابل و سیم، که در مواردی مثل بسته بندی، کارهای معمولی خانگی و … مورد استفاده قرار می‌گیرند.

منگنه کوب بادی

منگنه کوب‌های بادی برای کارهای سنگین و سخت‌تری نسبت به امور معمولی خانه و … استفاده می‌شوند. این ابزارها دارای نیرو و قدرت زیادی هستند و انرژی زیادی را از کاربر سلب نمی‌کنند؛ همچنین به دلیل وزن کمی که دارند، در استفاده‌های طولانی مدت کاربر را دچار خستگی نمی‌کنند و علاوه بر این، به دلیل قابلیت اتصال خشاب‌های متوالی باعث افزایش سرعت عمل کاربر هم می‌شوند. همین باعث شده است که از منگنه کوب بادی برای کارهایی مثل نجاری، مبلمان سازی، سقف سازی، چارچوب بندی و … استفاده کنند.

منگنه کوب برقی

منگنه کوب‌های برقی و شارژی از به روز ترین انواع منگنه کوب هستند که کار را برای کاربران این وسیله بسیار راحت‌تر از قبل کرده‌اند. منگنه کوب‌های برقی برخلاف مدل‌های بادی به هیچ تجهیزات جانبی به غیر از یک سیم متصل به پریز خروجی شبکه برق شهری نیاز ندارند. همین مسئله موجب رضایت خاطر بیشتر کاربران شده است، به نحوی که ترجیح می‌دهند در بسیاری از موارد به جای انواع دستی و بادی، از مدل برقی آن استفاده کنند. منگنه‌کوب‌های برقی به دلیل قدرت و سرعت مناسب و همین‌طور جابجایی آسانی که دارند در موارد مختلف و برای کارهای متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.