میخ کوب‌های بادی

میخ کوب‌های بادی، رایج‌ترین میخ کوب هایی هستند که ممکن است با آن روبرو شده باشید.در میخ کوب‌ بادی توسط فشار هوای تأمین شده توسط کمپرسورها به کار میفتند، بنابراین زمانی که یک میخ از دستگاه به بیرون رانده می‌شود، درب سوپاپ مخصوص باز شده و سیلندر دستگاه از هوا پر می‌شود. یک پیستون در این سیلندر وجود دارد که به سرعت به سمت پایین حرکت می‌کند، و بدین ترتیب میخ‌های مقابل خود را به سمت نوک میخ کوب هدایت کرده و در نهایت به درون سطح مورد نظر می‌کوبد. این پیستون به طور کامل باز شده و به این ترتیب هوای وارد شده از درون کمپرسور از مسیر خروجی دستگاه به بیرون راه می‌یابد. همزمان با بارگیری میخ بعدی، پیستون نیز بار دیگر به عقب رفته و به وضعیت اولیه خود باز می‌گردد.

 

کمپرسور هوا

دستگاه میخ کوب بادی به یک منبع دائمی از هوای فشرده شده نیازمند است. این دستگاه صرفاً به یک کمپرسور هوای خاص نیازمند نیست، بلکه تنها چیزی که نیاز دارد یک منبع هوای فشرده است. برای راه‌اندازی یک دستگاه میخ کوب بادی به فشار هوایی در یک محدوده خاص نیاز است و این مقدار بر حسب پوند بر اینچ مربع و یا psi محاسبه می‌شود. همچنین برای آنکه میخ کوب‌ها کارکرد صحیحی داشته باشند نیز باید حداقل حجم هوای مشخصی برای آن‌ها تأمین کرد. این حجم را نیز می‌توان بر حسب فوت مکعب بر دقیقه و یا cfm اندازه گیری کرد. وقتی محدودیتی در شلنگ هوای مورد استفاده وجود داشته باشد، حجم و فشار هوای خروجی نیز کاهش می‌یابد. اگر از یک شلنگ در اندازه نامناسب استفاده شود، برای مثال شلنگی که بسیار بلند بوده و یا رطوبت بسیاری در آن وجود داشته باشد، جریان هوای خروجی کاهش یافته و در نهایت به سایش و عملکرد ضعیف دستگاه منجر می‌شود.

 

 

انتخاب کمپرسور هوای مناسب

مقادیر حاصل از اندازه‌گیری کمپرسور هوا بر حسب Psi و cfm باید بزرگتر مساوی مقدار مورد نیاز ابزارمصرفی شما باشد. اگر چنانچه کمپرسور مورد نظر این نیازها را برآورده نسازد، میخ کوب عملکرد درستی نخواهد داشت. از طرفی وقتی حجم هوای کافی وجود نداشته باشد، صرفاً افزایش فشار هوای خروجی از کمپرسور نیز قادر به برطرف کردن مشکل عملکرد دستگاه نخواهد بود. اگر قصد دارید علاوه بر میخ‌کوب، ابزارهای بادی دیگری را نیز به کار بیندازید در ابتدا باید مطمئن شوید که کمپرسور هوای مصرفی شما قادر به تأمین نیاز تمام ابزارها خواهد بود یا نه.

 

نگهداری صحیح از میخ کوب

پاک کردن دستگاه میخ کوب، نگهداری از آن را بسیار ساده‌تر می‌کند، زیرا گاهی اوقات میخ‌ها در فرایند میخ کوبی در هم فشرده می‌شوند. بهتر است ابزاری را انتخاب کنید که دستگاه به راحتی با آن تمیز شود.
امکان تنظیم عمق موجب می‌شود تا کاربر بتواند عمق ورود میخ به درون سطوح را تغییر دهد. گاهی اوقات میخ کوب ها بسته به حالت تنظیم شده عمق ورودی، میخ‌ها را به صورت بیرون زده، هم‌سطح، و یا تا انتها به داخل سطح مورد نظر می‌کوبند.
وقتی کاربر دستکش به دست دارد، وجود گیره‌ (ماشه)های بزرگ در دستگاه، استفاده از این ابزار را برای او بسیار ساده‌تر کرده و راحتی بیشتری را برای او فراهم می‌کند.
وجود کیف مخصوص حمل برای این دستگاه نگهداری از آن را ساده‌تر کرده و از ورود هر گونه آسیب به آن در حین نقل و انتقالات جلوگیری می‌کند. بسیاری از دستگاه‌های میخ کوب به کیف مخصوص حمل مجهز هستند، اما اگر دستگاه میخ کوب شما به این امکان مجهز نبود باید یک کیف مخصوص برای این کار تهیه کنید.
محکم بستن اتصالات و رابط‌های ورودی هوا به دستگاه، امکان پیچ‌خوردگی اتصالات و تجمع هوا در آن را کاهش می‌دهد و بدین ترتیب ورود هوای مجدد به آن را بسیار ساده‌تر کرده و مشکل جابجایی شلنگ هوا را نیز برطرف می‌سازد.
وسایل و حفاظ‌های نگهدارنده، اجزای دستگاه را از آسیب‌دیدگی حفظ کرده و سلامت کاربر را در برابر ضایعات پرتابی از سطح کار تضمین می‌کند. از آنجایی که این وسایل ایمنی ممکن است در صورت استفاده طولانی مدت ساییده شوند، پس بهتر است به دنبال حفاظ‌های نگهدارنده‌ای باشید که به راحتی قابل جایگزینی باشند.
مخزن‌های مخصوصی که پس از پرتاب یک میخ، میخ دیگری در آن جایگزین می‌شود، بارگذاری میخ را بسیار ساده‌تر می‌سازد. بارگذاری سریع و آسان میخ همواره مسئله مهمی است