دستگیره دو تکه بخریم یا دستگیره پلاک

با وجود این که دستگیره دو تکه نسبت به دستگیره‌ پلاک دارای طراحی خاص‌تری است، بیشتر افراد با کاربرد آن آشنایی کافی ندارند؛ بنابراین هنگام بررسیانواع دستگیره در، تنها یک مدل‌ها را انتخاب می‌کنند که همین امر سبب کاهش جذابیت دکوراسیون داخلی خانه می‌شود.

شاید دستگیره پلاک به عنوان یک دستگیره قدیمی نسبت به دستگیره دو تکه از طرفداران بیشتری برخوردار باشد و کاربران بسیاری هنگام خرید دستگیره این گزینه را مد نظر بگیرند؛ اما توجه به این نکته ضروری به نظر می‌رسد که هر دستگیره باید در مکان مشخصی نصب شود و هنگام انتخاب و خرید دستگیره نمی‌توانید دستگیره ورودی و دستگیره سرویس بهداشتی یا اتاق خواب‌ها را به یک شکل در نظر بگیرید.

دستگیره دو تکه و کاربردهای آن

همان‌ طور که دستگیره پلاک دارای کاربرد بخصوصی هستند و در مکان‌های مشخصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. دستگیره دو تکه نیز به واسطه طراحی خاصی که دارد برای استفاده در درب‌های ضد سرقت یا درب‌های سرویس بهداشتی گزینه مناسبی می‌باشد.

این دستگیره به دو صورت سوییچی ارائه می‌شوند که دارای محلی برای نصب قفل می‌باشد. این مدل از دستگیره‌ها را بیشتر برای درب ضد سرقت که نیاز به امنیت بالایی دارد مورد استفاده قرار می‌دهند.

 

هنگام انتخاب و خرید این دستگیره باید به این نکته توجه داشته باشید که دستگیره دو تکه باید در برابر اکسید شدن و خوردگی مقاوم باشد. تا بتوانید مدت زمان طولانی‌تری از آن استفاده کنید. همچنین با توجه به این که دستگیره‌های دو تکه نیز دارای تنوع بالایی هستند، انتخاب یک مدل منحصر به فرد ممکن است سخت به نظر برسد؛ بنابراین قبل از انتخاب دستگیره دو تکه به رنگ بندی درب و ویژگی‌های آن توجه داشته باشید تا بتوانید یک دستگیره مناسب تهیه کنید.

دستگیره پلاک و کاربردهای آن

دستگیره پلاک برخلاف دستگیره دو تکه که دارای دو بخش جداگانه می‌باشد، به صورت یک دستگیره یکدست طراحی شده است. یکدست بودن این دستگیره سبب شده است که سازندگان خلاقیت بیشتری در ساخت آن به خرج دهند و نمای ظاهری دستگیره را به گونه‌ای طراحی کنند که هنگام نصب بر روی درب هیجان انگیز تر به نظر برسد.

این دستگیره با وجود طراحی خاصی که دارد بیشتر برای اتاق خواب‌ها و... استفاده می‌شود. دستگیره پلاک علاوه بر دارا بودن یک دستگیره برای باز و بسته کردن درب دارای محلی برای نصب قفل است؛ بنابراین این نمونه از دستگیره را می‌توان برای درب ورودی منازل یا ادارات نیز مورد استفاده قرار داد.
هنگام انتخاب این دستگیره به این نکته توجه داشته باشید که قفل انتخابی باید از هماهنگی لازم با دستگیره پلاک برخوردار باشد. تا بتوانید به راحتی با نگه داشت دستگیره درب را باز و بسته کرده یا آن را به وسیله کلید قفل کنید.

 

دستگیره‌های پلاک نسبت به سایر دستگیره‌های عرضه شده در بازار از تنوع بیشتری برخوردار هستند؛ زیرا این دستگیره‌ها نسبت به مدل‌های جدید و امروزی از قدمت بیشتری برخوردار می‌باشند.

بنابراین با توجه به نوع دکوراسیون داخلی منزلتان و طراحی در نظر گرفته شده برای درب می‌توانید یک دستگیره مدرن با طراحی‌های امروزی را برای خرید مد نظر داشته باشید، یا از بین مدل‌هایی که دارای طراحی‌های سنتی‌تر هستند یک گزینه را انتخاب کنید.

رنگ‌بندی‌های متنوع دستگیره پلاک مانند دستگیره دو تکه این امکان را برای خریداران فراهم می‌کند که به راحتی بتوانند یک دستگیره مناسب را که بیشترین هماهنگی را با درب منزل یا محل کارشان دارند انتخاب نمایند.