برای جلوگیری از بروز این حوادث، راه های مختلفی وجود دارد. یکی از ساده ترین راه ها، تنظیم باد لاستیک ها به صورت مرتب و قبل از انجام سفر است. اما انجام این کار هم اگر چه برای پیشگیری از حوادث جاده ای خوب است، اما نمی تواند مانعی برای ترکیدن لاستیک یا پنجر شدن آنها باشد.

علاوه بر حصول اطمینان از تنظیم باد لاستیک ها، در اختیار داشتن ابزارهایی که هنگام بروز مشکل بتوان با استفاده از آنها، مشکل را برطرف نمود بسیار ضروری است. کمپرسور فندکی تنها وسیله ای است که در چنین مواقعی، همه آرزوی داشتنش را دارند. این نوع کمپرسورها به دلیل وزن و حجم کمی که دارند در صندوق عقب خودرو به راحتی جا می شوند، و در صورتی که یکی از آنها را در اختیار داشته باشید، این فقط شما هستید که در جاده ها علاوه بر خود، می توانید به دیگران نیز کمک کنید.
این کمپرسورها با اتصال مستقیم و یا غیر مستقیم - از طریق فندکی خودرو - به باتری ماشین نیرو گرفته و فشار مورد نیاز برای باد لاستیک ها را تأمین می کنند. کمپرسورهای فندکی در دو نوع تک سیلندر مینی  سیلندر عرضه می شوند ، کمپرسور فندکی کنزاکس یک کمپرسور تک سیلندر با دبی هوای 30 لیتر در دقیقه می باشد. این کمپرسور 140 واتی،  تک سیلندر بسیار سبک و کم حجم و دارای نشانگر باد از نوع عقربه ای است که با آن می توانید میزان باد لاستیک ها را نیز اندازه بگیرید.

نوع دوم کمپرسور فندکی عرضه شده ، کمپرسور فندکی کنزاکس ، می باشد که از نوع مینی بوده  و توانی برابر 180 وات دارد. دبی هوای این کمپرسور 35 لیتر در دقیقه و حداکثر فشار تولیدی آن معادل 150 PSI است.. همچنین برای جلوگیری از خرابی کلید هنگام استفاده از کمپرسور فندکی، ابتدا کلید را در حالت روشن بگذارید و بعد کابل را به باطری خودرو وصل کنید.
با در اختیار داشتن یکی از این کمپرسورها در صندوق عقب خودروی خود، دیگر نگران پنچری یا خالی شدن باد لاستیک های ماشین تان نخواهید بود و به دیگران نیز می توانید کمک نماید. علاوه بر این از این وسیله سبک می توانید به همراه یک باتری یا آداپتور، به عنوان یکی از وسایل کوهنوردی و حتی برای باد کردن انواع توپ نیز استفاده کنید.